Σίδνεϊ: Η ουραγός νίκησε την πρωτοπόρο! (video)

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τους Σέντραλ Κοστ Μάρινερς λυτρώθηκε η Σίδνεϊ που με τον Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο να παίζει και τα 90’ λεπτά της αναμέτρησης νίκησε με 1-0 την αντίπαλό της με γκολ του Έμερτον στο 89’.

Η Σίδνεϊ πήρε τους τρεις βαθμούς ξανά μετά από δύο συνεχόμενες ήττες και ανέβηκε μια θέση στη βαθμολογία του πρωταθλήματος Αυστραλίας, αφού πλέον είναι 9η, ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι επικράτησε της πρωτοπόρου ομάδας της A-League!

Δείτε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού από τον Έμερτον και στιγμιότυπα από το ματς:

Άναψε η κόντρα Κιλιάν Εμπαπέ και Παρί Σεν Ζερμέν - Νέα δικαστική απόφαση
Πανσερραϊκός - ΑΕΚ 1-0: Τα «λιοντάρια» τιμώρησαν την κακή «Ένωση» - «Φωνάζουν» οι «κιτρινόμαυροι»
Ολυμπιακός: Πρώτη Γιαζιτσί στην αποστολή – Με απουσίες στην Τρίπολη
Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε ο Μήτογλου, παραμένει εκτός ο Παπαπέτρου