Εθνική ΗΠΑ Γυναικών: Νέα νίκη με Άλεξ Μόργκαν (video)

Η Άλεξ Μόργκαν συνεχίζει να αποδεικνύει ότι δεν βρίσκεται τυχαία στις τρεις επικρατέστερες υποψηφιότητες για το βραβείο της κορυφαίας παίκτριας ποδοσφαίρου στον κόσμο για το 2012 από τη FIFA.

Η Αμερικανίδα άσος οδήγησε σε νέα νίκη τη «χρυσή» Ολυμπιονίκη του Λονδίνου, ΗΠΑ, επί της Δημοκρατίας της Ιρλανδίας σε φιλικό που έγινε στο Στάδιο του Πανεπιστημίου του Φοίνιξ στο Γκλεντάλ της Αριζόνα στο πλαίσιο της Fan Tribute Tour από την Panasonic.

Η Μόργκαν άνοιξε το σκορ μόλις στο 44ο δευτερόλεπτο, με τη μέσο Μέγκαν Ράπινο να διπλασιάζει τα τέρματα για τις ΗΠΑ επτά λεπτά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο και να δαμορφώνει το τελικό 2-0 που ήρθε να προστεθεί μετά το 5-0 του πρώτου αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων λίγες μέρες νωρίτερα.