Κόπα Σουνταμερικάνα: Βολεύτηκαν Τίγκρε και Μιλονάριος (video)

Η Τίγκρε είχε την υπεροχή για το μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αλλά αρκέστηκε στο 0-0 με τη Μιλονάριος στον πρώτο ημιτελικό του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Μοιραία η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό (30/11, 02:15) της Κολομβίας. Στην προκειμένη, η Μιλονάριος έδωσε μεγαλύτερη προσοχή στην άμυνά της, ενώ οι γηπεδούχοι δεν ρίσκαραν, όπως θα όφειλαν, αν ήθελαν πάση θυσία τη νίκη. Φυσιολογικά, λοιπόν, η «λευκή» ισοπαλία περιέγραψε την προσπάθεια των δύο ομάδων.

Πάντως ο Εζέκιελ Μαγκιόλο απώλεσε μεγάλη ευκαιρία στο 60ό λεπτό, η οποία ήταν ουσιαστικά η μοναδική φάση του δεύτερου ημιχρόνου. Στο πρώτο κομμάτι του αγώνα, οι Αργεντίνοι βρέθηκαν περισσότερες φορές μπροστά στην αντίπαλη εστία, αλλά ο γκολκίπερ της Μιλονάριος, Λουίς Ντελγκάδο, αντέδρασε σωστά, όσες φορές χρειάστηκε.

Τίγκρε: Αλμπίλ, Ντονάτι, Εστεβερία, Παπαράτο, Φερέιρα, Γκαλμαρίνι, Πέρεζ (76’ Τζάνσον), Ντίαζ, Όρμπαν, Μαγκιόλο (65’ Φτάκλα), Σανταντέρ (82΄Τοράσα).
Μιλονάριος: Ντελγκάδο, Ενρίκεζ, Μαρτίνεζ, Φράνκο, Οτσόα, ΚΑντέλο (81’ Μαλατέζ), Άρτσε, Ορτίζ, Ραμίρεζ, Κόσμε (72’ Βάσκεζ), Ρεντερία (87’ Μορένο).

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός AKTOR: «Έκοψε» Γιούρτσεβεν ο Αταμάν
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός AKTOR: Εκτός εξάδας ξένων στο ντέρμπι ο Ουίλιαμς Γκος
NBA: Συνεχίζουν απόλυτοι Λέικερς, Σέλτικς και Καβαλίερς - Ξεπέρασε τους 29.000 πόντους ο Ντουράντ
Super League: Ντέρμπι Παναθηναϊκός - Άρης με «πρέπει», δύσκολες αποστολές για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό