Brasileiro : Πλησιάζει τον τίτλο η Φλουμινένσε (videos)

Η Φλουμινένσε κατέβαλε με 2-1 την Κοριτίμπα και πραγματοποίησε ένα ακόμα βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου στο βραζιλιάνικο πρωτάθλημα.

Ο Ουέλινγκτον άνοιξε το σκορ με καταπληκτική ατομική προσπάθεια στο 15ο λεπτό. Στο 70ό ο Τιάγκο Νέβες διαμόρφωσε το 2-0 και η «φλου» έφτασε στο +9. Στο 80ό λεπτό ο Έβερτον μείωσε σε 2-1 για την Κοριτίμπα, που δεν έκανε τη… χάρη στην Ατλέτικο Μινέιρο του Ροναλντίνιο.

Με γκολ του Ρότζερ στο 33ο λεπτό, η Πόντε Πρέτα επιβλήθηκε με 1-0 της Κρουζέιρο. Ο σκόρερ βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά σε… 14 ματς και συνέβαλε καταλυτικά στην απομάκρυνση των «μακακά» από τις «επικίνδυνες» θέσεις.

Τέλος, η Ναούτικο απέσπασε «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της Σάντος του Νεϊμάρ. Άλλωστε εκμεταλλεύτηκε τη νέα αρνητική εμφάνιση των «σαντάστικο».