«Εξάρα» από Χανιά σε Ελευσίνα

Τη νίκη 6-2 πήραν τα Χανιά κόντρα στον Πανελευσινιακό στον εκτός έδρας αγώνα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε έναν αγώνα με αρκετές χαμένες ευκαιρίες και θέαμα τα Χανιά κατέκτησαν τη νίκη τερματίζοντας στη δεύτερη θέση της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος, μόλις ένα βαθμό πίσω από τον Ατρόμητο που κατέκτησε την άνοδο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενες άνοιξαν από... νωρίς το σκορ με την Γιαννούτσου στο 11' με πέναλτι. Στο 14' η Μαραγκουδάκη με κεφαλιά έκανε το 2-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα (16') η Πλιασά μείωσε σε 1-2.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50' από κόρνερ της Σαρρή η Βαρασσά με αυτογκόλ έκανε το 1-3 και στο 67' η Μανωλίτση μετά από σέντρα της Γιαννούτσου έκανε το 4-1.

Στο 69' η Ζκιέρη με μακρινό σουτ μείωσε σε 2-4, ενώ στο 80' η Σαρρή «χτυπώντας» για μια ακόμα φορά στον αγώνα έκανε το 5-2. Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε η Γιαννούτσου στο 82' χαρίζοντας τη νίκη στη χανιώτικη ομάδα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Αλετρά, Ζέρβα, Καρόζη, Κουλουμαση, Καγια, Αποστολοπούλου, Βαρασσά, Πλιάσα, Κακαράτζα, Ζκιερη, Νικολαΐδη.

ΧΑΝΙΑ: Γιακουμάκη, Νένκοβα (28' Καραμουσαδάκη), Περουλάκη, Κασσωτάκη, Παπαντωνάκη (41' Μπραουδάκη), Γιαννούτσου, Σαρή, Μαραγκουδάκη, Μανωλίτση, Μαυροματίδη, Τρουλάκη (68' Κερδέλα).

Παναθηναϊκός AKTOR: Ξεκίνησε η διάθεση των εισιτηρίων για τους αγώνες της Euroleague
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός AKTOR: Τσιμπούρης, Τηγάνης και Χριστινάκης στο ΣΕΦ
Το μεγάλο όραμα του Νόβακ Τζόκοβιτς - «Θέλει να αλλάξει ο κόσμος για τα παιδιά»
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός και Μπάγερν - Ολυμπιακός