ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (Κ20)

Την δεύτερη μόλις νίκη του στο Πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λίγκας πέτυχε ο ΟΦΗ, ο οποίος κέρδισε σήμερα (21/04) το μεσημέρι με 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Ηράκλειο, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν με το τέρμα του Γκέκα στο 14ο λεπτό του ματς, για να ακολουθήσει η ισοφάριση των γηπεδούχων χάρη στο γκολ του Παπαδιού εννιά λεπτά αργότερα, με το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο.

Στην επανάληψη, οι ισορροπίες άλλαξαν στο 78’, με τον Γιαννούση να είναι ο μοιραίος για τον ΠΑΣ βάζοντας τον ΟΦΗ μπροστά με… αυτογκόλ, ενώ ο Βλαχάκης στο 85’ «καθάρισε» οριστικά την υπόθεση νίκη, που ήταν σημειωτέον η μόλις δεύτερη στο πρωτάθλημα για τους Κρητικούς!

ΟΦΗ: Γιαγκόζης, Ανδρουλάκης, Κολλιακουδάκης, Σκουτέλης (88’ Φανουράκης), Παπαδιός, Κωνσταντίνου (73’ Βλαχάκης), Κωστάκης, Ρουμελιώτης, Μπέλια, Μπολάκης (62’ Φραγκιαδάκης), Δαμιανάκης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Θάνος, Τάσσος (59’ Ντούγιας), Φίλιος, Νασούλης, Μώκος (77’ Χισοτότσι), Θεοδωρής, Τσάνης, Γιαννούσης, Μπάγιας (53’ Νάσιος), Γκέκα, Ασωνίτης.

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο