«Πεντάρα» για Πανσερραϊκή

Τη νίκη 5-1 πήρε η Πανσερραϊκή κόντρα στα Μετέωρα στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της 7ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας γυναικών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή με την Μπιζεριανίδου στο 16', ενώ στο 32' η Αρβανιτίδου με σουτ έκανε το 2-0 στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, η Πανίδου στο 61' έκανε το 3-0 και στο 69' «χτύπησε» για δεύτερη φορά στον αγώνα κάνοντας το 4-0. Δύο λεπτά αργότερα (72') η Ντόκου κατάφερε να μειώσει σε 4-1. Στο 86' η Μπιζεριανίδου από απευθείας εκτέλεση κόρνερ «έγραψε» το τελικό 5-1.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπούρα, Μπαούτσου, Δελερέ (81' Πακαλογιάννη), Πούλιου, Ντόκου, Λαγούδη, Σακελάρη, Κατσαβριά (46' Νικολάου). Τασούλα, Παπανικολάου, Γιουβρή (60' Νέστορα).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΗ: Μανιάκα, Καραουλή (73' Κυριακού), Καμνιτσά, Μπιζεριανίδου, Αρβανιτίδου, Γεωργιάδου (43' Μπιμπή), Πανίδου, Κηπουρού (81' Μπαντή), Ζαχαριά, Εξαδακτίλου, Τσακότα.