«Τεσσάρα» για Ελευσίνα

Τη νίκη 4-0 πήρε ο Πανελευσινιακός στο εκτός έδρας ματς απέναντι στην Αγία Παρασκευή στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με την μπάλα να μην τους... κάνει τη χάρη και να χρειαστεί να «παλέψουν» ως το δεύτερο μέρος και τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα για να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Αυτό έγινε στο 65' όταν η Πλιασά άνοιξε το σκορ με απευθείας χτύπημα φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή το οποίο κατέληξε στα δίχτυα της Βενέτη. Στο 75' η Κουλούμαση έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της Βενέτη κάνοντας το 2-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα (79') η Νικολαΐδη με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 «έγραψε» η Αποστολοπούλου, λίγα λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα, από το ύψος του πέναλτι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Αγίας Παρασκευής παρατάχθηκε στο γήπεδο χωρίς τις Λόλη, Κορομπίλια, Δασκαλοπούλου και η Ελευσίνα χωρίς τις Κλιματσούδα και Κακαράτζα λόγω τιμωριών από κάρτες που αντίκρισαν σε προηγούμενες αγωνιστικές.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Βενέτη, Αραπάκου, Παρμαξή, Βοϊκλή, Γιανόγλου, Βασιλειάδου, Παπαμήτρου, Καλτσή, Ευθυμίου, Πενταφράγκα, Κοντογιάννη.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μελάκη, Μεθενίτη, Κουλούμαση, Καγκιά, Καρόζη, Αποστολοπούλου, Νικολαΐδη, Ζκιέρη, Πλιάσα, Αλετρά, Βαρασά.

Euroleague: Καταγγελία Παναθηναϊκού AKTOR για σημαίες του ψευδοκράτους
Super League: Φωτιάς αντί Πουλικίδη, λόγω κωλύματος, στο Αστέρας AKTOR - Ολυμπιακός
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός AKTOR: Αλλαγή στους ξένους για το «τριφύλλι» - Οσμάν αντί Γκριγκόνις