Νίκη στο φινάλε για Άρη

Ο Άρης δυσκολεύτηκε αρκετά αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 απέναντι στην αρκετά ανταγωνιστική ομάδα που παρουσίασαν στη Θεσσαλονίκη οι Κρήσσες Ρεθύμνου.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες, οι Κρήσσες Ρεθύμνου κατάφεραν να αντισταθούν στον έμπειρο Άρη μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή γνώρισαν την ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 84' με το γκολ της Λαγουμτζή, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 90' η Μήτκου έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Βαΐτση, «γράφοντας» το τελικό 2-0 για τις γηπεδούχες.

ΑΡΗΣ: Κανδιανού, Λαγουμτζή, Χουτουριάδου, Γρηγοριάδου, Τσιλιφίκα (79' Ζαχαριά), Τερζοπούλου, Παπαδοπούλου (87' Αναστασιάδου), Τσαγκαλίδου (46' Γκόγκα), Μάλαμα, Μήτκου, Κηπουρού.

ΚΡΗΣΣΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαΐτση, Δρακάκη Ε., Ξενοπούλου, Μαμαλάκη, Ψυλλάκη, Λαζανάκη, Πιτσή, Δαφέρμου, Μυρσιλίδη (80' Δρακάκη Ζ.), Στεφανουδάκη, Ζάχου (72' Χανογιωργάκη).

Formula 1: Poleman στο Μεξικό σαν άλλος… Speedy Gonzalez ο Κάρλος Σάινθ!
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 0-4: Τη… σκόρπισε στο «Μπερναμπέου»
ΑΕΚ: «Εγώ είμαι ο υπεύθυνος, να σκεφτούμε αν έχω την ικανότητα να το αλλάξω» - Οι δηλώσεις Αλμέιδα
Greek Basketball League: Χαμογέλασαν Θεσσαλονικείς και Πανιώνιος