«Πεντάρα» για Δράμα

Οι Αμαζόνες Δράμας επικράτησαν της Πανσερραϊκής με 5-1, στο πλαίσιο του εξ αναβολής ματς, της 2ης αγωνιστικής της Β΄κατηγορίας του Γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες κατάφεραν να πάρουν μια εύκολη νίκη απέναντι στην ομάδα των Σερρών με την Μιχαηλίδου να ανοίγει το σκορ στο 20’ με κεφαλιά, ενώ στο 30΄η ίδια παίκτρια έστειλε για μια ακόμα φορά την μπάλα στα δίχτυα της Μανιάκα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχες έδωσαν την απάντηση με την Πανίδου στο 60’ μετά από το τε τα τετ με την τερματοφύλακα της Δράμας έκανε το 2-1. Στο 70’ η Φωτειάδου με κεφαλιά «έγραψε» το 3-1 ενώ πέντε λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό της γκολ έκανε το 4-1 για την ομάδα της Δράμας. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Δραγίνη στο 80’ με σουτ από την μεγάλη περιοχή «γράφοντας» το τελικό 5-1.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: Ομπρέα, Καπατζάκη, Κεραμιδά, Παπαδοπούλου Δ., Δραγίνη, Παπαδοπούλου Κ., Μοσχοπούλου (70’ Μπεζιρτή), Μιχαηλίδου, Φωτειάδη (75’ Γεωρογλίδου), Χατζήογλου, Ταγκαλίδου (60’ Βασλή).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΗ: Μανιάκα, Ζαφειροπούλου, Εξαδακτύλου, Καμνιτσά, Σαφαριάν Κηπουρού, Μπιζεριανίδου, Μπιμπή, Κυριακού (63’ Μπούσδρου), Πανίδου, Ζαχαριά (46' Γεωργιάδου).

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός AKTOR: "Πράσινη" παρέλαση στο ΣΕΦ από τους πρωταθλητές
Ίντερ – Γιουβέντους 4-4: Το ματς της χρονιάς δεν είχε νικητή – Ο Γιλντίζ είπε την τελευταία λέξη!
Άρσεναλ – Λίβερπουλ 2-2: «Όρθιοι» στο Λονδίνο οι «Reds», στο -1 από τη Μάντσεστερ Σίτι
ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Η ομάδα έχει προπονητή, δεν υπάρχει θέμα αντικατάστασης»