Στις καθυστερήσεις η Λοριάν

Η Λοριάν χρειάστηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις για να κάμψει την αντίσταση της  Νανσί, επικρατώντας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους παίκτες του Κριστιάν Γκουργκίφ, ενώ παίζοντας με αντεπιθέσεις κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μπακάρ, μόλις στο 10ο λεπτό, ενώ στο 45’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την Νανσί με τον σκόρερ για να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Η Λοριάν στο δεύτερο μέρος άσκησε μεγαλύτερη πίεσε και ισοφάρισε με ένα φάουλ του Μβουεμπά στο 79’ ενώ ο Ζουφρέ στο 92ο λεπτό έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους, οι οποίοι πλέον βρίσκονται στην 4η θέση του Σαμπιονά.

Λοριάν: Οντάρ, Πεντρίνιο (56’ Μπάκα), Μπουριγιόν, Μανγκά, Μαρέκ, Κουταντέρ (65’ Ζουφρέ), Ρομάο, Εμβουεμπά, Οτρέ (80’ Κιταμπαλά), Μονέ-Πακέ, Αλαντιέ

Νανσί: Γκρεγκορίνι, Μπασέρ, Αντρέ Λουίζ, Λοτιέ, Μπρισόν, Καραμπουέ, Τραορέ, Ντιακιτέ, Μπακάρ, Μουκαντζό (70’ Εφολού), Χατζί

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο