Μεγάλες νίκες για Αγγλία και Ισραήλ (video)

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν Αγγλία και Ισραήλ επί των Σαν Μαρίνο και Λουξεμβούργο αντίστοιχα επικρατώντας με 5-0 και 6-0.

Στο κατάμεστο «Γουέμπλεϊ» η Αγγλία δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες για να πάρει τη νίκη με 5-0 επί του Σαν Μαρίνο φτάνοντας στους επτά βαθμούς στον όμιλό της. Ο Ρούνεϊ στο 35’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, για να έρθει ο Γουέλμπεκ δύο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Από εκεί και πέρα, τα «τρία λιοντάρια» πέτυχαν ακόμα τρία τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο. Ο Ρούνεϊ στο 70’ έκανε το 3-0 για να έρθει ξανά δύο λεπτά αργότερα ο Γουέλμπεκ να σκοράρει για το 4-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Τσάμπερλεϊν στο 77’.

Την ίδια ώρα, το Ισραήλ έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση επί του Λουξεμβούργου εκτός έδρας διαλύοντας την αντίπαλό του με 6-0. Ο Ράντι στο 4’ άνοιξε  το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Μπεν Μπασάτ στο 12’ να κάνει το 2-0. Ο Χεμέντ στο 27΄ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 που έμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, το Ισραήλ πέτυχε ακόμα τρία τέρματα. Ο Μέλικσον στο 60’ έκανε το 4-0, με τον Εμέντ να κάνει χατ-τρικ πετυχαίνοντας ακόμα δύο γκολ (73’, 91’).

Μεταγραφές, ΠΑΟΚ: Φινάλε με Παβλένκα - Το συμβόλαιο του Τσέχου
AEK: Χωρίς κόσμο στο Αγρίνιο, δεν έδωσε εισιτήρια ο Παναιτωλικός – Η ανάρτηση του Μαρσιάλ για Πιερό
KAE Παναθηναϊκός AKTOR: «Ήρθε επιτέλους η στιγμή να γίνει επαγγελματική η διαιτησία»
Μπάσκετ: Πέθανε ο Ντικέμπε Μουτόμπο - Ήταν μόλις 58 ετών