Αγγλία: Εκτός και ο Τέρι με Ουκρανία

Ακόμα έναν... πονοκέφαλο έχει να αντιμετωπίσει ο Ρόι Χόντγκσον, μετά την απουσία του Άσλεϊ Κόουλ, καθώς και ο Τζον Τέρι δεν θα είναι σε θέση να αγωνιστεί στο δεύτερο παιχνίδι της Αγγλίας, για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2014 κόντρα στην Ουκρανία.

Η αγγλική ομοσπονδία επιβεβαίωσε τους φόβους που υπήρχαν για πιθανή απουσία του Άγγλου στόπερ, καθώς αντιμετώπιζε ένα πρόβλημα στον αστράγαλο, από το παιχνίδι με τη Μολδαβία (5-0).

Μάλιστα, στο περασμένο ματς ο Τέρι αναγκάστηκε να συνεχίσει να αγωνίζεται τραυματίας, αφού ο Άγγλος τεχνικός είχε χρησιμοποιήσει όλες τις αλλαγές του και λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς αποσύρθηκε μόνος του, αφού δε μπορούσε να πατήσει το πόδι του.

Ο Γκάρι Κέιχιλ θα είναι λογικά, αυτός που θα αντικαταστήσει τον αρχηγό των «τριών λιονταριών» στο κέντρο της άμυνας.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ευχές του κόσμου στον μπαμπά Μάνταλο κι η «φανταστική ατμόσφαιρα» (video)
Super League, Λαμία – Πανσερραϊκός 1-2: Η πρώτη νίκη ήρθε σε επεισοδιακό αγώνα!
Super League 2: Το έκανε ξανά η Καλαμάτα, δεύτερη σερί νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις!
Μεταγραφές, ΠΑΟΚ: Φινάλε με Παβλένκα - Το συμβόλαιο του Τσέχου