ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Το σχόλιο Σαββίδη για την ανατροπή (photos)

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Δείτε τι έγραψε ο Γιώργος Σαββίδης μετά το τρομερό ματς του «Δικέφαλου» κόντρα στους Ολλανδούς.

Προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League πήρε ο ΠΑΟΚ, μια και επικράτησε 4-1 της PSV στην Τούμπα, σημειώνοντας μία τρομερή ανατροπή. Το «συγκρότημα» του Πάμπλο Γκαρσία μπήκε νωθρό στην αναμέτρηση, με αποτέλεσμα να δώσει χώρους στους Ολλανδούς, οι οποίοι προηγήθηκαν 1-0 με το πέναλτι του Ζάχαβι στο 20’.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε εξαιρετικά αλλαγμένος και με κινητήριους «μοχλούς» τους Τζόλη, Σφιντέρσκι και Ζίβκοβιτς, κατάφερε μέσα σε περίπου 20 λεπτά να φτάσει στην ανατροπή, να σημειώσει τέσσερα τέρματα και να πάρει ένα σημαντικό «τρίποντο» στην «μάχη» του 5ου ομίλου.

Λίγη ώρα μετά τη μεγάλη ανατροπή του ΠΑΟΚ, ο Γιώργος Σαββίδης «χτύπησε» στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram. Ο αντιπρόεδρος της «ασπρόμαυρης» ΠΑΕ είχε μόνο μία… λέξη να «πει» και αυτή ήταν: Περηφάνεια.

Δείτε…

Super League, ΑΕΚ – Βόλος 2-0: Έπιασε κορυφή με «τανκ» Πιερό και Κοϊτα στο 100ο ματς του Αλμέιδα
Παναθηναϊκός AKTOR: Η κόπωση και τα λάθη των "πράσινων" έδωσαν την νίκη στη Μακάμπι (88-75)
AEK: Ο Μάκης Αγγελόπουλος θα παραχωρήσει έκτακτη Συνέντευξη Τύπου
ΑΕΚ: Αποθεώθηκε στην «OPAP Arena» ο Αλμέιδα! Συμπλήρωσε 100 αγώνες στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο