Μεγάλη νίκη για ΑΠΟΕΛ, 2-1 την Μπορντό (videos)

Ζωντανός στη «μάχη» της πρόκρισης έμεινε ο ΑΠΟΕΛ που πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Μπορντό στο «ΓΣΠ» της Λευκωσίας.

Στους τρεις βαθμούς από τη δεύτερη θέση του ομίλου του διατηρήθηκε ο ΑΠΟΕΛ παρά τη νίκη του με 2-1 επί της Μπορντό στη Λευκωσία, παραμένοντας ζωντανός στη «μάχη» της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη μπήκε πολύ δυνατά και στο 13΄με τέρμα του Αλεξάνδρου προηγήθηκε στο σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όμως, δέχτηκε την ισοφάριση από τον Σανέ.

Στο 50’ οι Μπούντιμιρ και Νγκουεμό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα και πέντε λεπτά αργότερα ο Μοράις ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Από εκεί και πέρα, ο ΑΠΟΕΛ έχασε σωρεία ευκαιριών για να φτάσει σε ακόμα ένα γκολ και να «καθαρίσει» νωρίτερα το παιχνίδι.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μάριο Σέρζιο, Ολιβέιρα, Μπόρδα, Καμπράλ, Χαραλαμπίδης (56' Σωτηρίου), Μοράις, Βινίσιους, Αλεξάνδρου (38' Μπενασούρ), Αλωνεύτης (88' Σολωμού), Μπούντιμιρ.
ΜΠΟΡΝΤΟ: Μπορντό, Φομπέρ, Σανέ, Μπρέσε, Πουντζέ, Ενγκουεμό, Σέρτιτς, Μουρίς – Μπελαί, Ομπράνιακ (71' Μπελιόν), Ζισί (71' Σακό), Ρολάν (71' Σεβέ).

Super League: Στην κορυφή η ΑΕΚ, ακολουθεί ντέρμπι Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός | Βαθμολογία highlights
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ευχές του κόσμου στον μπαμπά Μάνταλο κι η «φανταστική ατμόσφαιρα» (video)
Super League, Λαμία – Πανσερραϊκός 1-2: Η πρώτη νίκη ήρθε σε επεισοδιακό αγώνα!
Super League 2: Το έκανε ξανά η Καλαμάτα, δεύτερη σερί νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις!