Euro 2024: «Πονοκέφαλος» για τη Τσεχία - Τεράστια απουσία στον «τελικό» με Τουρκία

Σημαντικό πρόβλημα για τη Τσεχία πριν από τον κρίσιμο αγώνα του 6ου ομίλου του Euro 2024 κόντρα στην Τουρκία.

Ο Πάτρικ Σικ αναμένεται να χάσει τον αγώνα της Τετάρτης (26/6) με την Τουρκία στο Αμβούργο, με τον οποίο η Τσεχία ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στον 6ο όμιλο του Euro 2024.

Ο διεθνής επιθετικός, ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ στο προηγούμενο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα μαζί με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, αποχώρησε χωλαίνοντας στο 68ο λεπτό του σαββατιάτικου ματς με τη Γεωργία (1-1), περίπου δέκα λεπτά αφότου πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης.

Ο προπονητής της Τσεχίας, Ιβάν Χάσεκ, είχε δηλώσει ότι ο Σικ θα υποβληθεί σε θεραπεία με την ελπίδα να παίξει, αλλά η τσεχική ιστοσελίδα «CT Sport» αναφέρει ότι ο επιθετικός της Λεβερκούζεν δεν θα είναι διαθέσιμος.

Έχοντας ως απολογισμό μέχρι τώρα μια ήττα από την Πορτογαλία και μια ισοπαλία με τη Γεωργία, η Τσεχία θέλει μόνο νίκη επί της Τουρκίας για να προκριθεί στους «16» του Euro 2024.

ΟΦΗ: Παρελθόν ο Λουκάο
Πάρνηθα: Σώθηκε με τις υπερπροσπάθειες της Πυροσβεστικής
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου: Μεγάλη βολή η Τζένγκο, νικητής στη σφυροβολία ο Φραντζεσκάκης
Euro 2024: Έκλεισαν θέση για τους «8» Γερμανία κι Ελβετία - Το πανόραμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος