Euro 2016: Ποιοι είναι οι μεγαλύτεροι losers σε ομίλους Euro; (poll)

Η πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στην Γαλλία ολοκληρώθηκαν και οι Άγγλοι με τους Πορτογάλους μας… απέδειξαν για μία ακόμα φορά των παραμένουν losers. Ποιοι είναι οι μεγαλύτεροι; Μπείτε στο γκάλοπ του Onsports.

Στην… ιστορία έχουν περάσει τα πρώτα ματς του euro 2016. Τα μεγάλα φαβορί πέρασαν, εύκολα ή δύσκολα, όμως, για μία ακόμα φορά, δύο ομάδες απογοήτευσαν με τις εμφανίσεις τους ή για να ακριβολογούμε με τα αποτελέσματά τους. Φυσικά και αναφερόμαστε στους Άγγλους και τους Πορτογάλους.

Οι Βρετανοί, παρά το γεγονός πως βρέθηκαν μπροστά στο σκορ (1-0) με το φάουλ του Ντάιερ, κατάφεραν, διότι περί κατορθώματος πρόκειται, να μην πάρουν, για μία ακόμα φορά τη νίκη, μια και η Ρωσία ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (1-1) και πήρε μία πολύτιμη ισοπαλία.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και των Ιβήρων του Φερνάντο Σάντος. Οι Πορτογάλοι έκαναν τα… πάντα σωστά, στο πρώτο ημίχρονο, πήραν κεφάλι (1-0) με τον Νάνι, όμως, οι Ισλανδοί με την ελάχιστη εμπειρία που έχουν σε τελικά μεγάλης διοργάνωσης, έγραψαν… ιστορία, παίρνοντας το 1-1 και υποχρεώνοντας σε μεγάλη «γκέλα» το φαβορί του ΣΤ’ ομίλου.

Το Onsports σας ρωτά να… αναδείξετε τους μεγαλύτερους losers σε ομίλους μεγάλης διοργάνωσης, μεταξύ της Αγγλίας και της Πορτογαλίας. Βέβαια, αν έχετε και άλλον… υποψήφιο, περιμένουμε τις προτάσεις σας.

Μπείτε και ψηφίστε

Super Cup 2024, Ολυμπιακός – Περιστέρι: Εκτός ημιτελικού ο ΜακΚίσικ
Super League 2: Ντέρμπι ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής στις «Ζωσιμάδες» | Πού θα δείτε τον αγώνα
Παναθηναϊκός AKTOR: Εκτός εξάδας ο Μπράουν για το ματς με τον Άρη
Super Cup 2024: Οι διαιτητές των ημιτελικών Παναθηναϊκός – Άρης και Ολυμπιακός – Περιστέρι