Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 3-1: Τα γκολ του αγώνα (video)

Δείτε τα τέσσερα τέρματα της αναμέτρησης στο «Γ. Καραϊσκάκης», στην οποία ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη απέναντι στη Νίκη Βόλου στην πρεμιέρα των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν πως θα περάσουν ένα εύκολο βράδυ στο Φάληρο, με τον Κασάμι στο 11’ να ανοίγει το σκορ. Στο 28’ ο Διαμαντάκος πέτυχε το δεύτερο τέρμα του Ολυμπιακού στο ματς, ενώ ο Ιμπραΐμ Αφελάι έκανε το 3-0 για τους «ερυθρόλευκους» στο 32’! Αν και θα περίμενε κανείς να διευρυνθεί το προβάδισμα των Πειραιωτών, στο 56’ ο Σκουρτάι μείωσε σε 3-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.