Εύκολα το ντέρμπι με τη Βαρέζε η Αρμάνι

Έχοντας τον Τζένκινς σε εξαιρετική μέσα η Αρμάνι Μιλάνο δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Βαρέζε.

Στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος παρέμεινε η Αρμάνι Μιλάνο η οποία με την άνετη εκτός έδρας νίκη της επί της Βαρέζε απέδειξε την υπεροχή της. Το ντέρμπι τελείωσε ουσιαστικά στο δεύτερο δεκάλεπτο όταν με ένα επί μέρους σκορ 10-27 διαμόρφωσε το 22-40 στο σκορ στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε εξαιρετική μέρα επιθετικά, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον "εκτελεστή" τον Τσαρλς Τζένκινς με 31 πόντους (9/12δ, 3/4τρ). Άξιοι συμπαραστάτες του οι Κρούνοσλαβ Σιμόν (23π, 9ρ) και Μίλαν Μάτσβαν (13π, 5ρ).

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 22-40, 36-61, 64-86

Στέφανος Τσιτσιπάς: Με το… δεξί στο Shanghai Masters κι επιστροφή στις νίκες
Μίλτος Τεντόγλου: Βαρύ πένθος για τον χρυσό Ολυμπιονίκη – Πέθανε ο παππούς του
Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Πρεμιέρα στη Euroleague από την Πόλη – Τηλεοπτικό πρόγραμμα, highlights
UEFA: Επέστρεψε στην 15η θέση η Ελλάδα - Έχασε ευκαιρία και για την 13η!