Με... φόρα στο ΟΑΚΑ η Κουμπάν

Στο τελευταίο της παιχνίδι πριν από την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα επικράτησε εύκολα της Νίζνι με 92-69

Με το… κεφάλι τους ήσυχο θα έρθουν την Παρασκευή στο ΟΑΚΑ, για το ματς με τον Παναθηναϊκό ο Γιώργος Μπαρτζώκας και οι παίκτες του. Η ομάδα της Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε της Νίζνι με 92-69 και πέτυχε την τρίτη της νίκης στη διοργάνωση σε έξι ματς.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρηση από το ξεκίνημα, κάνοντας επιμέρους 30-14 στην πρώτη περίοδο και εν συνεχεία δεν συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ξεχώρισε ο Βίκτορ Κλαβέρ, ο οποίος έκανε νταμπλ νταμπλ με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ σε 19 λεπτά, ενώ πολύ καλός ήταν κι ο Σίνγκλετον (15π., 5ρ., 4ασ. σε 26′). Όσον αφορά στην αντίπαλο της ΑΕΚ στο Eurocup, που είχε κορυφαίο τον Κιρντιάσκιν (13π.), μετρά πλέον δύο ματς δίχως νίκη κι είναι στο 5-3. Πριν από τις ήττες από την Κράσνι και τη Λοκομοτίβ είχε επικρατήσει των ΤΣΣΚΑ και Χίμκι.

Πηγή: leoforos.gr

Απόφαση σταθμός κατά της FIFA! Η δικαίωση Ντιαρά φέρνει νέα δεδομένα στις μεταγραφές
Super League: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της αγωνιστικής | Τα βλέμματα στο Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Αποκαλύψεις για την πρώτη δημόσια εμφάνιση του Σουμάχερ
Basket League: Τζάμπολ στη GBL με Άρης – ΑΕΚ | Πού θα δείτε τα ματς σε Ελλάδα κι εξωτερικό