Απίστευτη ανατροπή για Καρσίγιακα

Το 3-1 έκανε η Καρσίγιακα στις αναμετρήσεις της με την Εφές καθώς κατάφερε να επικρατήσει στην παράταση 91-88 ανατρέποντας το εις βάρος της -15 της 3ης περιόδου.

Μεγάλη αυτοκτονία για την Εφές που είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-2 στη σειρά των τελικών με αντίπαλο την Καρσίγιακα, ωστόσο ηττήθηκε στην παράταση 91-88 και έτσι οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 και θα έχουν τρεις ευκαιρίες για την κατάκτηση του τίτλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν στην ισοπαλία (17-17) για να έρθει το ξέσπασμα των φιλοξενούμενων στη δεύτερη περίοδο και να προηγηθούν 47-35. Στην 3η κράτησαν το προβάδισμα και πήγαν στην τελευταία περίοδο με 69-54.

Εκεί, ήρθε η αυτοκτονία και η μεγάλη ανατροπή για να κλείσει το 40λεπτο στο 82-82. Η ψυχολογία στην παράταση ήταν με την Καρσίγιακα η οποία επικράτησε 91-88.

Δεκάλεπτα: 17-17, 35-47, 54-69, 82-82, (πρτ.) 91-88

Καρσίγιακα: Παλάσιος 9, Χερσέκ 2, Στρόμπερι 13, Ντίξον 24, Βεϊσέλογλου 5, Γκάμπριελ 16, Ντίμπλερ 20, Σεντούρκ 2, Ναλγκά, Κοτς.

Εφές: Μπαλμπάι 7, Οσμάν 4, Περπέρογλου 21, Μπατούκ 17, Σάριτς 5, Λάσμε 11, Ουλουμπάι 3, Τζάνινγκ 20, Κορκμάζ, Ακιόλ.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Στο ΟΑΚΑ ο Τσίπρας με τους γιους του, παρούσα και η Βουλγαράκη
LIVE Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Το ντέρμπι «αιωνίων» της Super League
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Χωρίς Ντραγκόφσκι στο ντέρμπι, εκπλήξεις στην ενδεκάδα
Παναθηναϊκός για το ντέρμπι: «Η μάχη δύο κόσμων»