Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ: Πρόκριση με το ζόρι

Η Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας επικρατώντας πολύ δύσκολα της Γκαζιαντέπ με 73-72

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του με την Φενέρ να επικρατεί στο τελευταίο λεπτό μέσω της άμυνάς της.

Ο Νεμάνια Μπιέλιτσα ήταν ο κορυφαίος για το συγκρότημα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με 18 πόντους, ενώ έντεκα πρόσθεσε ο Γκάουντλοκ.

Ο Νίκος Ζήσης σε 27 λεπτά συμμετοχής έμεινε στους δύο πόντους και τη μία ασίστ. Επόμενος αντίπαλος για τους πρωταθλητές Τουρκίας, η Καρσίγιακα.

Γιοβάνοβιτς: «Απώλεια ο Ιωαννίδης, έχουμε Παυλίδη, Δουβίκα» - Οι ατάκες για Μεντιλίμπαρ για μικρούς
Εθνική Ελλάδας: Ο άπειρος Ιταλός Κολόμπο «σφυρίζει» με την Αγγλία - Αμφίβολος ο Χάρι Κέιν
Super League: «Κανένα πέναλτι στο Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, καμία παράβαση κατά της ΑΕΚ»
Super League 2: Πρώτη νίκη για την Ηλιούπολη – Αποτελέσματα, highlights, βαθμολογίες