Ρεάλ Μαδρίτης: Να 'ναι καλά τα... τρία τρίποντα του Ρούντι (videos)

Τρία τρίποντα του Ρούντι Φερνάντεθ στα τελευταία λεπτά του αγώνα έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην «απόδραση» της Ρεάλ Μαδρίτης του Γιάννη Μπουρούση με 79-70 από την έδρα της Ανδόρα του Γιώργου Μπόγρη για τη 15η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος μπάσκετ.

Ο Ρούντι είχε 19 πόντους (1/4 δίποντα, 5/7 τρίποντα, 2/2 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ήταν ο δεύτερος καλύτερος παίκτης της αντιπάλου του Παναθηναϊκού στο Top 16 της Ευρωλίγκας.

Κορυφαίος στην 11η νίκη των νικητών ο Σέρχιο Γιουλ με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ, με τον Μπουρούση να έχει 5 πόντους (2/2 δίποντα, 1/2 βολές), 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα σε 21:39 λεπτά συμμετοχής. Ο πρώην φόργουορντ του Παναθηναϊκού, Γιόνας Ματσιούλις, αγωνίστηκε 4:2 λεπτά όταν τραυματίστηκε και αποχώρησε από το ματς.

Για τους ηττημένους που γνώρισαν την 9η ήττα τους, ο Μπόγρης είχε 8 πόντους (3/10 δίποντα, 2/2 βολές), 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 18:10 λεπτά συμμετοχής.