Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ: Πήρε το ντέρμπι με Γαλατά

Η Φενέρ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι με τη Γαλατά, καθώς επικράτησε 85-74

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στην Ευρωλίγκα έκανε... πλάκα στην αντίπαλο του Ολυμπιακού στον ίδιο θεσμό αποδεικνύοντας ότι είναι σαφώς ανώτερη ομάδα.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν για ένα δεκάλεπτο (20-17), αλλά στη συνέχεια πάτησαν το... γκάζι κι... εξαφανίστηκαν. Το ημίχρονο έκλεισε με 50-31 κι όλα είχαν πάρει τον δρόμο τους.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν απλά να μαζέψουν λίγο τη διαφορά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες έχουν τεράστια κόντρα που μεγάλωσε ακόμα περισσότερο πέρσι μετά την απόσυρση της Γαλατά από τον έβδομο και τελευταίο τελικό του πρωταθλήματος.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Νεμάνια Μπιέλιτσα με 18 πόντους.

Ιστιοπλοΐα: Ανεβαίνει ο Λεωνίδας Τσορτανίδης στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα iQFOiL
Πάλη: Θρίαμβος με 39 μετάλλια και 4 κύπελλα στο Βαλκανικό πρωτάθλημα
Ποινή φυλάκισης 15 μηνών σε πρώην παίκτη του Απόλλωνα Σμύρνης για ναρκωτικά και επικίνδυνη οδήγηση
Εθνική ομάδα: «Γαλανόλευκο» το Γουέμπλεϊ από 5.000 Έλληνες - Προς sold out ο αγώνας με την Αγγλία