Ρεάλ Μαδρίτης: Με το ζόρι (98-93) τη Μάλαγα

Μπορεί να δυσκολεύτηκε πάρα πολύ, αλλα η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στην ημιτελική σειρά των πλέι οφ του ισπανικού πρωταθλήματος, νικώντας 98-93 τη Μάλαγα στην παράταση

Οι Μαδριλένοι δεν βρέθηκαν σε καθόλου καλή μέρα και σε συνδυασμό με την ανύπαρκτη αμυντική προσπάθειά τους βρέθηκαν να χάνουν με έντεκα πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (52-41).

Στο δεύτερο μισό του αγώνα σοβαρεύτηκαν και σιγά - σιγά πλησίασαν τους Ανδαλουσιανούς.

Τελικά το παιχνίδι πήγε στην παράταση με το σκορ μετά τα πρώτα σαράντα λεπτά να είναι 83-83.

Στο έξτρα πεντάλεπτο η ομάδα του Πάμπλο Λάσο ήταν πιο ψύχραιμη και κατόρθωσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και το μικρό προβάδισμα πρόκρισης στους τελικούς της λίγκας.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σέρχιο Γιουλ με 18 πόντους, ενώ για τους ηττημένους πάλεψε ο Φραν Βάσκεθ με 17 πόντους κι επτά ριμπάουντ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Ναν διέλυσε τον ΠΑΟΚ μέσα στην Πυλαία
Παναθηναϊκός: Σπόραρ για Μπάλντοκ - «Ήταν πάντα χαμογελαστός κι ευγενικός»
Γιοβάνοβιτς: «Θα μείνει γραμμένο στην ιστορία για να τιμήσουν τον Τζορτζ»
Super League 2: Περίπατος για την ΑΕΛ το ντέρμπι με τον Ηρακλή