Αδριατική Λίγκα: Με Τέπιτς η Παρτιζάν (videos)

Τη 18η νίκη της στην Αδριατική Λίγκα πλησιάζοντας στον ένα βαθμό στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας την αντίπαλό της, πέτυχε η Παρτιζάν, η οποία επικράτησε 77-68 στο Βελιγράδι της κροατικής Τσεντεβίτα.

Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Μιλένκο Τέπιτς, ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Μπέρτανς με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κερδισμένα φάουλ. Πολύ καλός και ένα από τα ανερχόμενα αστέρια του ευρωπαϊκού μπάσκετ, ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς με 10 πόντους, 2 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 κερδισμένα φάουλ.

Σε άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Μέγκα Βιζούρα νίκησε 92-86 την Μπουντούτσνοστ, με τις δύο ομάδες να είναι στην έβδομη και πέμπτη θέση της βαθμολογίας, αντίστοιχα.

Με αυτά τα ματς ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος, με τις τέσσερις πρώτες ομάδες να προκρίνονται στο Final 4. Στα ημιτελικά, ο πρώτος Ερυθρός Αστέρας θα αντιμετωπίσει την τέταρτη Τσιμπόνα και η δεύτερη Τσεντεβίτα την τρίτη Παρτιζάν.