Πήρε το ντέρμπι η Μπαρτσελόνα, 74-69 τη Μάλαγα

Πατώντας… γκάζι στο 4ο δεκάλεπτο η Μπαρτσελόνα πανηγύρισε τη νίκη στο μεγάλο ντέρμπι της ACB, επικρατώντας 74-69 της Ουνικάχα στη Μάλαγα

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ παρουσιάστηκε πολυπρόσωπη στην επίθεση, με τους Όλεσον (11 π.) και Σάδα (10 π.) να ηγούνται στο σκοράρισμα, κάνοντας τη διαφορά στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, πανηγυρίζοντας τη νίκη με 74-69.

Το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 36-36, ενώ οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες και στο τέλος του 3ου 10λεπτου (51-51), με τη Μπαρτσελόνα να παίρνει τη νίκη στο τέλος του αγώνα, χάρη σε ένα κρίσιμο τρίποντο του Όλεσον 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε στο τέταρτο 10λεπτο ο Σάδα, γέρνοντας την πλάστιγγα οριστικά υπέρ των «αθουλγκράνα».

Εξαιρετικός για τη Μάλαγα ήταν ο Σουάρεθ με 15 πόντους, ενώ ο Κώστας Παπανικολάου είχε 5 πόντους.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο onsports TV

Παναθηναϊκός: Τίμησε την μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ έπειτα από επιθυμία του Αλόνσο
Παπανικολάου: «Θέλω να πιστεύω ότι είμαστε έτοιμοι»
ΑΕΚ: Η «Ένωση» συμμετέχει στην εκστρατεία της FIFA κατά του ρατσισμού – Δείτε το video της
Μπαρτζώκας: «Δεν έχουμε χρόνο για προετοιμασία, πρέπει να βελτιωθούμε»