Ουνικάχα Μάλαγα: Με την… ψυχή στο στόμα! (video)

Αγχωτική νίκη στην έδρα της Μούρθια με 78-76 πήρε η αντίπαλος του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο Top 16 της Ευρωλίγκας, Ουνικάχα Μάλαγα.

Οι Ανδαλουσιανοί ίδρωσαν για να πάρουν την 14η νίκη τους όντας στην 3η θέση της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος. Πρωταγωνιστής για τη Μάλαγα ήταν ο Ζόραν Ντράγκιτς με 18 πόντους, 1 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Ερλ Κάλογουεϊ με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Εξαιρετικός και ο Νικ Κάντερ Μέντλεϊ με 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Σε απόδοση ακολούθησε ο Κάρλος Σουάρεζ με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Ο γιος του Άρβιντας Σαμπόνις, Ντομάντας, είχε 2 πόντους και 2 ριμπάουντ σε 6:40 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Δείτε το βίντεο με το τελευταίο ματς της Μάλαγα με την Αρμάνι Μιλάνο στην Ευρωλίγκα:

Hall of Fame: Μπήκαν Κάρτερ και Μπίλαπς
Nations League: Πήρε το ντέρμπι στις Βρυξέλλες η Γαλλία - «Σφραγίζει» πρωτιά η Γερμανία
Greek Basketball League, Προμηθέας - Λαύριο 93-84: Το «λύγισε» στο δεύτερο ημίχρονο
Παναθηναϊκός: Τίμησε την μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ έπειτα από επιθυμία του Αλόνσο