Ελληνικό: «Καθάρισε» τον ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για το Ελληνικό, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Οι παίκτριες της Ελένη Καπογιάννη δεν δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των αντιπάλων τους, με 69-46, στην έδρα τους. Οι γηπεδούχες πήραν από το τζάμπολ κιόλας τον έλεγχο, προηγήθηκαν με 12-7 στο 6’ και με 37-26 στο φινάλε του ημιχρόνου, ενώ με ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο ξέφυγαν στο +19 (59-40), «καθαρίζοντας» επί της ουσίας τη νίκη.

Διαιτητές: Μπούσιας, Λογοθέτης.
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-26, 46-34, 69-46.
Ελληνικό (Καπογιάννη): Γκοτζή 4, Μπαλτά 5 (1), Χαλιβέρα 5 (1), Μπόνη 10 (2), Ρουμπελάκη 2, Σταμάτη 12, Παντέλη 15, Σπυριδοπούλου, Τζόνσον 12, Νικολαΐδου 2, Ερμείδου, Λουκά 2
ΠΑΟΚ (Νανάκος): Καλομιτσίνη, Τελλίδου 13 (2), Σουλιώτη, Σπανίδου 11 (1), Ι. Ράτζα, Γαβρίλη, Νάστου 2, Βασιλειάδου 10, Έιβερι, Αγγελίδου, Τσελεμπή, Ντεσρός 10 (1).

ΠΑΟΚ: Ανακοίνωσε τη μεταγραφή του Άλεξ Αντετοκούνμπο
Fly With The Stars: Δίπλα στον Παναθηναϊκό AKTOR σε Μπολόνια και Κάουνας
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: «Κανένα πέναλτι» η θέση του Λανουά - Δεν ανέλυσε τις φάσεις του Παναθηναϊκού
Κρις Χόι: H οικογενειακή τραγωδία - Το σπαρακτικό μήνυμα στα παιδιά του