Live Chat Προμηθέας-Ολυμπιακός 66-85 (Τελικό)

Basket League: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Προμηθέα με τον Ολυμπιακό από το Live Chat του ΟnSports

Η Stoiximan Basket League ρίχνει αυλαία στη 16η αγωνιστική με την εξ αναβολής αναμέτρηση του Προμηθέα με τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα της Πάτρας προέρχεται από την ήττα στη Ρόδο από τον Κολοσσό H Hotels στο παιχνίδι στο οποίο σημείωσε τη χαμηλότερη φετινή, επιθετική επίδοση της (68-61). Οι «ερυθρόλευκοι» από την πλευρά τους προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ (62-66) στο ντέρμπι κορυφής της Stoiximan Basket League, που ήταν η 12η συνεχόμενη τους στο Πρωτάθλημα.

Ο Προμηθέας είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικός φέτος στην έδρα του αφού μετράει επτά νίκες σε οχτώ ματς και «τρέχοντας» πλέον σερί πέντε νικών μετά την ήττα του από τον Άρη στις 6 Νοεμβρίου (62-82). Η αχαϊκή ομάδα είχε πολύ καλό, εντός έδρας απολογισμό και στο περσινό Πρωτάθλημα κάνοντας το 10/11 στην κανονική περίοδο.

Ο Ολυμπιακός με τη νίκη της Δευτέρας στο ΟΑΚΑ διατήρησε το εκτός έδρας αήττητο του, μετρώντας πλέον εννιά νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μακριά από το ΣΕΦ.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης Προμηθέας Πατρών-Ολυμπιακός

Premier League: Θλίψη στη Λίβερπουλ - Πέθανε πρώην αρχηγός της
Nations League: Πεντάρες για Γερμανία και Ολλανδία, σημαντικό «διπλό» η Αλβανία
Ελλάδα - Φινλανδία 3-0: Φώτη-σε στο ντεμπούτο Γιοβάνοβιτς - Πρεμιέρα με νίκη στο Nations League