NBA: Έβαλαν αντίδραση με 30άρα του Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Μπακς (videos)

NBA: Επιστροφή στις νίκες για τους Μπακς, καθώς μετά την ήττα από τους Χοκς, επικράτησαν 120-114 των Χιτ, σ’ ένα ματς που «καθάρισε» στο τέλος ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Τα «Ελάφια» είχαν πάρει προβάδισμα 10 πόντων στην αυλαία του πρώτου ημιχρόνου, με τη διαφορά να ανοίγει μέχρι και στο +24 (97-73) στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όμως, στην τελευταία περίοδο, με τις δεύτερες… μονάδες στο παρκέ, είδαν τους Χιτ να ροκανίζουν τη διαφορά.

Αυτός ήταν και ο λόγος που ο Έντριαν Γκρίφιν πέρασε και πάλι στον αγώνα τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε καθοριστικούς πόντους και ουσιαστικά «κλείδωσε» τον αγώνα για τους Μπακς, που έχουν πλέον ρεκόρ 2-1 στο NBA.

Ο «Greek Freak» τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους, έχοντας ακόμα 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα, ενώ ο Ντάμιαν Λίλαρντ πρόσθεσε άλλους 25 πόντους. Για τους Χιτ, πρώτος σκόρερ ήταν ο Τάιλερ Χίρο με 35 πόντους.